Máte dotaz? Pište na info@deeper-sonar.cz  Podpora: podpora@deeper-sonar.cz Servis: servis@deeper-sonar.cz

Ako čítať dáta displejom aplikácie (Deeper START)

Keď budete poznať význam vizuálnych prvkov displeja aplikácie Deeper, spoznáte základy interpretácie dát, takže budete veľmi rýchlo schopní vyhľadať ryby a tiež ich chytať - vaše rybárske dobrodružstvá získajú nový rozmer.


Veľkosť rýb

Sonar Deeper START zobrazuje ikony rýb v troch veľkostiach. Sonar interpretuje získané data a pokúša sa určiť, či sa jedná o rybu. Vyhodnotenie záleží na rôznych faktoroch, ako je napríklad veľkosť objektu a sila vrátenej ozveny sonaru. Pamätajte si však, že správna interpretácia dát bohužiaľ nie je 100% presná ani u tých najpokročilejších zariadení. Niekoľko menších rýb, ktoré plávajú blízko seba, môžu byť označené ako jedna veľká ryba alebo niektoré podvodné objekty alebo vegetácie sa môžu niekedy javiť ako ryby.

obrázek

Hĺbka výskytu rýb

Sonar Deeper START zobrazuje na rôznych miestach na displeji ikony rýb, ktoré predstavujú polohu rýb vo vodnom stĺpci. Keď budete schopní určiť, či je ryba blízko hladiny alebo či sa pohybuje pri dne, budete môcť zvoliť najvhodnejšiu návnadu na chytenie danej ryby. V prípade rýb blízko hladiny môžete použiť metódu zig rig alebo plytko potápavý crankbait. Keď sú ryby na dne, použite bottom bait rig alebo crankbait pre hlboké zanorenie.

Či už zvolíte akúkoľvek návnadu, môžete si byť istí, že sa vďaka sonaru Deeper START vyhnete začiatočníckej chybe - chytanie pod rybami.

Hĺbku výskytu rýb možno zmerať dvoma spôsobmi: od hladiny k rybe alebo od dna k rybe. Pomocou možnosti "Settings" (Nastavenia) môžete zvoliť spôsob, ktorý je pre vás najvhodnejší.

obrázek

Alarm na výskyt rýb

Funkcia Alarm na výskyt rýb zapne zvukové upozornenia, ktoré sa prehrajú, keď sonar Deeper nájde rybu. S funkciou Alarm na výskyt rýb si môžete byť istí, že nepremeškáte rybu, aj keď sa nepozeráte na obrazovku.

obrázek

Štruktúra dna

Vyhľadávače rýb sú ideálnym nástrojom pre zisťovanie hĺbky, zobrazenie obrysu dna a vyhľadávanie rôznych miest pod vodou. Tieto informácie môžu byť niekedy cennejšie než zistená prítomnosť ryby.

obrázek

Vegetácia a plevel

Vegetáciu a burinu môžete chcieť vyhľadať ako možné miesta k nahodeniu (chytanie predátorov) alebo ako miesta, ktorým sa chcete vyhnúť (chytanie na feeder). Zistením vegetácie môžete nájsť miesta s vodnými rastlinami a určiť miesta, kde sa ukrývajú alebo kde lovia predátori.

obrázek

Priehlbiny

Priehlbiny sú miesta, ktoré si zaslúžia extra pozornosť, obzvlášť tie strmé. Čím sú väčšie a výraznejšie, tým lepšie. Priehlbiny sú u rýb obľúbené, pretože im umožňujú prístup k ľahko dostupným zdrojom potravy, sú však v blízkosti hlbšej vody, ktorá poskytuje ochranu.

obrázek

Body

Body sú pozvoľnejšie než priehlbiny, ale rozpoznáte ich rovnako ľahko. Aby ste mohli presne zistiť strmosť svahu, je potrebné pri navíjaní udržiavať stabilnú rýchlosť.

obrázek

Další články a návody